20 stycznia 2019

Rok C, I
Druga Niedziela zwykła

Odpust św. Jakuba

W niedzielę 29 lipca przeżywaliśmy Odpust ku czci św. Jakuba naszego Patrona. Podczas Mszy świętych o g. 7,30, 9,00 kazanie głosił ks. Diakon Piotr Marciniszyn. Natomiast Suma odpustowa była sprawowana o g. 12,00 za parafian i gości – modliliśmy się o szczęśliwe żniwa i Błogosław. w pracy dla naszych rolników, za parafian i Gości. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił ks. Prałat Henryk Szymiec z Pleszewa. Odbyła się procesja dookoła kościoła z udziałem kapłanów dekanatu, pocztów sztandarowych OSP Kurcew, OSP Czermin, Żywego Różańca a także w procesji niesiono feretrony,dziewczynki sypały kwiatki. Po procesji odśpiewaliśmy Te Deum Laudamus. Po Błogosławieństwie ks. Proboszcz podziękował wszystkim za udział, wspólną modlitwę i zaprosił na Festyn Jakubowy. Zdjęcia z Uroczystości odpustowej.