sobota,

Sobota, III Tydzień Wielkanocny

NOWI MINISTRANCI I LEKTORZY ROK 2015

W IV niedzielę adwentu 20.12.2015 roku do grona ministrantów zostało przyjętych 9 kandydatów w wieku od 6 - 11 lat. 1. Kończak Sebastian 2. Kostanowicz Kaludiusz 3. Kula Nikodem 4. Kuś Aleksander 5. Łagodziński Kamil 6. Maćkowiak Eryk 7. Morawski Kacper 8. Sobczak Ksawery 9. Ziętek Jan Otrzymali od ks. Proboszcza kan. Mariana Ostacha, pelerynkę /kołnierz/ na znak, że są dopuszczeni do służby ministranta. Następnie złożyli przyrzeczenie ministranckie. Do grona lektorów została przyjęta Weronika Sobczak, dotykając Pisma św. zobowiązała się wiernie przekazywać słowo objawione ku chwale Boga i pożytkowi wiernych, następnie złożyła przyrzeczenie. Podczas Eucharystii nowo przyjęci ministranci posługiwali Liturgii a lektorka odczytała słowo Boże. Po Mszy św. wspólna fotografia.