18 listopada 2018

Niedziela, XXXIII Tydzień zwykły
Trzydziesta Trzecia Niedziela zwykła

Posłanie misyjne Kasi

W niedzielę 30.08.2015 roku gościlśmy ks. Macieja Makułę dyrektora Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie i wolontariuszy Kasię, Kasię i Paulinę. Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco działający przy Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie co roku wysyła młodych ludzi na misje do Peru, Zambii, Ugandy, na Madagaskar i do wielu innych krajów świata. Katarzyna Zięciak z Korzkiew przez cały najbliższy rok będzie pracowała z dziećmi i z młodzieżą w Zambii, w Lusace. Chce pracować według zasad wolontariatu i poświęcić swój czas i siły dla dobra najuboższych dzieci i młodzieży w duchu św. Jana Bosko. Wolontariusze misyjni są żywym przykładem wypełnienia uczynków miłosierdzia względem ubogich. Ci młodzi ludzie rok swojego życia poświęcą na pracę z opuszczonymi, ubogimi, zaniedbanymi dziećmi i młodzieżą w Afryce. Kasia z rąk księdza Proboszcza podczas mszy św. o g.11,00 otrzymała krzyż misyjny. Została posłana w obecności parafian, którzy poprzez jej posługę, także będą uczestniczyć w misjach Kościoła Chrystusowego. Wspierajmy Kasie modlitwą. Po mszach wierni nabywali pamiątki misyjne. Kasia Zięciak pochodzi z Korzkiew, ma 25 lat, studiowała stosunki międzynarodowe i afrykanistykę. Przy poświęceniu krzyża misyjnego proboszcz ks. kanonik Marian Ostach wypowiedział m.innymi takie słowa błogosławieństwa: "...niech ta, która zostaje posłana w Twoje imię, mocą tego krzyża, utwierdza wiarę tam, gdzie jest zwątpienie, pomnaża dobre czyny tam, gdzie wygasa nadzieja, a świadectwo jej życia niech pociaga wszystkich do miłości Chrystusa..."