Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej

Misterium modlitewno-medytacyjne w 6 r. śm. Jana Pawła II w kościele św. Jakuba Ap. w Czerminie

Wczoraj w pierwszą sobotę miesiąca, 2 kwietnia, przypadła 6 rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Warto pamiętać, że już nie modlimy się o zbawienie jego duszy, ale ponieważ jest Sługą Bożym przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Wczoraj podczas misterium i dziś po mszach św. zbieramy ofiary na budowę obelisku ku czci bł. Jana Pawła II. Obelisk stawia cała wspólnota parafialna, inicjatywa wypływa z wiary i służy dobru wspólnemu ku upamiętnieniu nie tylko Jana Pawła II ale także pogłębieniu ogromnej spuścizny duchowej jaką nam pozostawił umiłowany nasz rodak. Bóg zapłać tym, którzy już mają w tym swój udział. Staropolskie Bóg zapłać organizatorom, wykonawcom i wszystkim za trwanie modlitewne podczas wczorajszego Misterium.Wójtowi Gminy, Pani kierownik Domu Kultury.