czwartek,

Czwartek, XIX Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Stefana Węgierskiego

W kościele msze św. o g.7,30 i 9,00;
NA C M E N T A R Z U O GODZ. 12,00 /W int. spoczywających na cmentarzu, w obrębie kościoła, księży pracujących w Parafii i ++ krewnych i dobrodziejów
Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę do Częstochowy we wtorek 22 września wyjazd z przed kościoła o g. 6,00.
Wszystkim uczestniczącym w Odpuście ku czci św. Jakuba naszego Patrona i w VIII Festynie Jakubowym składam serdeczne Bóg zapłać. Gorąco dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżywaniu Uroczystości. Członkom Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie festynu Bóg zapłać. Św. Jakub niech będzie waszym wsparciem.

Chcę podziękować wszystkim sponsorom z parafii i z poza, wszystkim wspomagającym, Straży Pożarnej, naszej Gminie Dochód z Festynu przeznaczamy na wypoczynek dzieci oraz na realizację działalności Akcji Katolickiej i Zespołu Charytatywnego. Osobne podziękowanie Panu Piotrowi Latańskiemu z Czermina za dbałość o zieleń przy kościele, grocie, domu parafialnym Bóg zapłać.

W piątek całodzienna Adoracja Najśw. Sakramentu w naszej parafii. Włączmy się w tę adorację wieczystą diecezji. Msze św. o g.7,30 i 18,00po mszy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Adoracja od g.8,00 według planu. Plan odczytać.

W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba Patrona parafii i dzień chorych o g. 10,00 uroczysta msza św. z udziałem wszystkich chorych i starszych, podczas mszy udzielę chorym i starszym Sakramentu Chorych (Namaszczenia). Po Mszy św. Błogosław. Chorych – na wzór Błogosław. z Lourdes. Na mszę św. zapraszamy parafian. Po Błogosław. Agappa w Domu Parafialnym. Spowiedź od g,9,30. Proszę zorganizować dowóz chorych. – msze o g.10,00 i 17,30. Zapraszam do modlitwy w święto Patrona..

Odpust ku czci św. Jakuba naszego Patrona obchodzić będziemy w niedzielę 26 lipca. Msze św. o g. 7,30, 9,00 i Suma odpustowa o g. 12,00 w kościele za parafian i gości – modlić się będziemy także o szczęśliwe żniwa, dobrą pogodę i Błogosław. w pracy dla naszych rolników. Sumę odprawi ks. Prob.dziekan kan. Marek Kozica z Żegocina.
W tym dniu również odbędzie się VIII Festyn Jakubowy. Szczegółowy program na plakatach. o 16,00 poświęcenie pojazdów /z racji wspomnienia św. Krzysztofa – Patrona kierowców – kierowcy złożą ofiarę na Miva Polska, potem wiele atrakcji, już dziś zaproście gości.
Loteria fantowa, występy zespołów, potyczki rodzinne, pokaz strażacki, przejażdżka bryczką i zabawa taneczna.
Zapraszamy.